Gdzie Zgłosić Przeterminowany Produkt?

Gdy klient znajdzie przeterminowany produkt w sklepie ma prawo powiadomić o tym Inspekcję Handlową lub Sanitarną, która może skontrolować sklep. W drastycznych przypadkach, może sprawę skierować do sądu grodzkiego.

Czy można oddać przeterminowany produkt?

Towar przeterminowany jest towarem wadliwym. Oznacza to, że można reklamować go na zasadzie rękojmi, a sklep ma obowiązek taką reklamację uwzględnić.

Co grozi za sprzedaz przeterminowanych produktow?

100 ust. 1 pkt 1 ustawy za sprzedaż żywności po terminie przydatności do spożycie grozi kara grzywny do 500 złotych, zaś w postaci kwalifikowanej — czyli oferowania przeterminowanej żywności o znacznej wartości — grzywna do 5 tys. złotych, a nawet kara aresztu.

Gdzie można oddać przeterminowane jedzenie?

Niestety, jak pokazują statystyki, wyrzucamy coraz więcej odpadów związanych z jedzeniem. Dlatego ważne jest, żeby przeterminowane: mąki, kasze, makarony, różnego rodzaju owocowe i warzywne przetwory trafiły do brązowego pojemnika lub worka na odpady bio – kuchenne. Co istotne, wyrzucamy je bez opakowania.

Kto płaci za przeterminowany towar w sklepie?

Jeśli sanepid znajdzie w sklepie przeterminowaną żywność, wówczas placówkę czeka kara finansowa. Odpowiedzialność za ten fakt może ponieść jeden z pracowników.

You might be interested:  Kiedy Solić Mięso Wieprzowe?

Czy można zwrócić zakupiony towar w Neonet?

Towar zakupiony w sklepie stacjonarnym możesz zwrócić bez podania przyczyny w terminie do 30 dni od dnia dokonania zakupu (liczy się data na paragonie fiskalnym lub fakturze VAT). Zwrotu musisz dokonać w sklepie, w którym towar został kupiony, składając przy tym ustne oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży.

Czy można sprzedawac towar przeterminowany?

– Żywność przeterminowana nie może być wprowadzana do obrotu. Przepisy mówią wyraźnie, że nie może ona podlegać żadnym promocjom czy przecenom – wyjaśnia Nina Trendowska, z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce. Za nieprzestrzeganie tych wytycznych grozi kara grzywny, która wynosi kilkaset złotych.

Czy można sprzedawac żywność po terminie?

Żywność może być przekazywana po upływie daty, tylko jeśli nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia konsumentów a także jest zdatna do spożycia.

Czy można sprzedawac przeterminowane piwo?

Angielski termin “best before” w Polsce tłumaczymy jako “termin przydatności”, chociaż tak naprawdę powinniśmy jako “najlepiej spożyć przed”. To data, która tak naprawdę nie jest przeznaczona dla klientów, ale dla właścicieli sklepów. Nie powinni bowiem sprzedawać danego towaru po upływie wskazanego terminu.

Co zrobić z przeterminowanymi konserwami?

Jeśli jednak nie jesteś w stanie z przeterminowaną żywnością zrobić nic użytecznego, to ją wyrzuć. Tylko nie do kosza, a na kompostnik. Procesowi kompostowania można poddać praktycznie wszystkie resztki spożywcze — także mięsne. Potem gotowy kompost można użyć choćby i do nawiezienia trawnika.

Co zrobić z miesem po terminie?

Jeśli kupujemy mięso w sklepie, powinniśmy je jak najszybciej wykorzystać. Jeśli przegapimy termin przydatności do spożycia, będziemy musieli je wyrzucić. Zjedzenie takiego mięsa grozi nie tylko rewolucją żołądkową, ale też poważnymi problemami z jelitami. Przeterminowanego mięsa nie możemy też podawać zwierzętom!

You might be interested:  Który Produkt Jest Wytwarzany Z Sardeli?

Czy można zwrócić jedzenie?

Znana formuła „po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się” jest w świetle prawa nic nie warta. Także jeśli chodzi o artykuły spożywcze. Kupiłeś zepsute lub przeterminowane jedzenie? Zwrócisz je bez problemu.

Co zrobić z przeterminowanym towarem w sklepie spożywczym?

Przeterminowane towary należy prawidłowo zaksięgować

Przyjmując, że prowadzona jest ewidencja w cenach zakupu, do ksiąg rachunkowych wprowadza się zapis: Wn „Pozostałe rozrachunki” (analitycznie: Rozliczenie niedoborów i szkód), Ma „Towary”.

Kiedy umowa o odpowiedzialności materialnej jest nieważna?

Jeśli w umowie o wspólnej odpowiedzialności materialnej pracownik przystanie na potrącenie przez firmę z wynagrodzenia za pracę należności za niedobory, które ujawnią się w przyszłości w wyniku inwentaryzacji, jest to nieważne. Jednoznacznie uznał tak Sąd Najwyższy w uchwale z 4 października 1994 r. (I PZP 41/ 94).

Czy chemia może się Przeterminowac?

Zazwyczaj z produktów chemicznych możemy korzystać dwa lata – tak mówią daty wytłoczone przez producentów na opakowaniach.

Czy pracodawca ma prawo obciążyć pracownika za przeterminowany towar?

Czy pracownik ponosi odpowiedzialność za przeterminowany towar? Pracownik nie może ponosić odpowiedzialności za towar przeterminowany znajdujący się w powierzonej mu hurtowni. Nie sprzedanie tego towaru w terminie, co spowodowało obniżoną jego wartość obciąża w ramach ryzyka prowadzonej działalności – pracodawcę.

Czy można zwrócić jedzenie?

Znana formuła „po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się” jest w świetle prawa nic nie warta. Także jeśli chodzi o artykuły spożywcze. Kupiłeś zepsute lub przeterminowane jedzenie? Zwrócisz je bez problemu.

Czy chemia może się Przeterminowac?

Zazwyczaj z produktów chemicznych możemy korzystać dwa lata – tak mówią daty wytłoczone przez producentów na opakowaniach.

Czy można oddać alkohol w Biedronce?

Jak sprawdziliśmy, klienci Biedronki mogą zwrócić towar w ciągu 14 dni od jego zakupu. Zwrotowi nie podlegają jednak napoje alkoholowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.