Jak Zareklamować Produkt Bez Paragonu?

Sprzedawca nie może wymagać paragonu jako warunku rozpatrzenia reklamacji. Dowodem zakupu, obok paragonu, może być potwierdzenie płatności kartą płatniczą, wyciąg bankowy czy email z potwierdzeniem transakcji. Reklamację można złożyć na podstawie rękojmi lub gwarancji.

Czy jest możliwy zwrot towaru bez paragonu?

‘Zwrot pieniędzy możliwy jest wyłącznie za okazaniem dowodu zakupu w postaci paragonu fiskalnego lub karnetu’. Sprzedawca ma zatem obowiązek przyjąć zwrot towaru od nabywcy, jeżeli udowodni on, że zakupu dokonał w danym sklepie, nawet jeśli nie posiada paragonu.

Czy do reklamacji potrzebny jest paragon?

17 grudnia 2020, 18:10. Zgodnie z obowiązującym prawem reklamacja towaru bez paragonu jest możliwa. Sprzedawca, który nie chce przyjąć reklamacji z powodu braku paragonu, działa niezgodnie z prawem.

Czy potwierdzenie z banku zamiast paragonu?

Dlatego w przypadku utraty paragonu fiskalnego nie należy wpadać w panikę. Przepisy jasno określają, że potwierdzenie płatności kartą może być potwierdzeniem zakupu i nie trzeba posiadać paragonu, aby zwrócić lub zareklamować towar objęty gwarancją.

You might be interested:  Ile Można Przechowywać Zamrożone Mięso?

Jak odzyskac paragon ze sklepu?

Zgubiłem paragon – co z gwarancją

Zgodnie z obowiązującym prawem, podstawą reklamacji jest dowód zakupu. Nie musi on być jednak stricte paragonem – jeśli takowy zgubiliśmy, możemy wspomóc się potwierdzeniem płatności kartą, wydrukiem historii operacji z konta, zeznaniem świadka lub…

Czy ksero paragonu wystarczy do zwrotu?

Paragon jest bowiem dowodem zakupu i podstawą roszczeń reklamacyjnych. Warto jednak wiedzieć, że brak oryginalnego paragonu nie może być przyczyną odmowy przyjęcia towaru do reklamacji. Klient może poświadczyć zakup kopią paragonu, jego zdjęciem czy potwierdzeniem użycia karty płatniczej.

Czy w Biedronce można zwrócić towar bez paragonu?

Zwrot towarów pełnowartościowych i związana z tym wypłata gotówki może być dokonywana wyłącznie na podstawie oryginału dowodu zakupu w terminie 14 dni od daty zakupu.

Co jest potrzebne do złożenia reklamacji?

W celu zgłoszenia reklamacji należy posiadać dowód zakupu towaru. Sprzedawcy zwykle utożsamiają go z paragonem. W związku z czym sklepy uzależniają przyjęcie reklamacji od przedstawienia wydruków z kas fiskalnych. Wydaje się jednak, że każdy dowód powinien być dopuszczalny, nawet dowód ze świadków.

Czy wyciąg z konta może być podstawą reklamacji?

Zgodnie z przepisami, dowodami zakupu są nie tylko paragony, ale także faktury, wyciągi z konta, potwierdzenia płatności kartą.

Czy faktura jest podstawą do reklamacji?

Nie można więc uzależnić przyjęcia reklamacji, od załączenia konkretnie: paragonu bądź faktury, do zwracanego towaru. Można jednak oczekiwać od konsumenta udowodnienia, że towar został zakupiony w naszym sklepie. Wybór tego, jaki dowód zakupu przedstawić, należy już tylko do kupującego.

Czy paragon jest dowodem zakupu?

Dokumentem potwierdzającym dokonanie sprzedaży jest bezsprzecznie paragon fiskalny otrzymany w chwili zakupu, ale w przypadku jego braku, dopuszczalne jest np. odszukanie na rolce kasy (lub w pamięci fiskalnej) danych konkretnej operacji sprzedaży i ich czytelne wydrukowanie.

You might be interested:  Ile Piecze Się Mięso W Piekarniku?

Czy potwierdzenie przelewu jest dowodem wpłaty?

22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wskazał, że kwota przelewu do dostawcy może być uznana za koszt uzyskania przychodu. Bez znaczenia jest fakt, że podatnik nie posiada faktur, a jedynie potwierdzenia dokonanych przelewów. W tym wypadku to one stanowią dowody poniesionych kosztów.

Czy warto brać potwierdzenie płatności kartą?

Dlaczego warto brać potwierdzenie transakcji? Potwierdzenia płatności zawierają poufne dane Twojej karty, więc nie wolno zostawiać ich samych sobie. Jeśli nie potrzebujesz potwierdzenie, powiedz o tym kasjerce/ kasjerowi lub potargaj i wyrzuć.

Czy można prosić o kopię paragonu?

To proszę napisać jak fizycznie można wystawić duplikat paragonu z nipem, gdy kasy fiskalne nie mają takiej funkcji. Ministerstwo Finansów: W przypadku sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej brak jest możliwości technicznych uzyskania ponownie paragonu fiskalnego stanowiącego fakturę uproszczoną (duplikatu paragonu).

Czy można zwrocic towar do sklepu?

Zwrot może być dokonany za wyjątkiem następujących artykułów: Wszystkie artykuły spożywcze (w tym dziecięce) Kwiaty (doniczkowe, cięte, krzewy i drzewka) Alkohol i papierosy.

Jak odświeżyć wyblakły paragon?

Paragon jest jednak nieczytelny. Nie ryzykujemy więc wiele i możemy wykorzystać jeden z domowych sposobów. Będziemy potrzebować do niego zapalniczki lub świeczki. Podgrzewamy nią delikatnie paragon od spodu, aż druk stanie się widoczny.

Czy mogę zwrócić towar bez podania przyczyny?

Jeśli klient chce zwrócić produkt bez podania przyczyny, to może dokonać tylko w ciągu 14 dni od odebrania produktu. Prawo dotyczy jednak tylko sprzedaży na odległość i nie będzie miało zastosowania w przypadku zakupu dokonanego w sklepie stacjonarnym.

Czy mam prawo do zwrotu zakupionego towaru?

Sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu towaru, jeżeli został zakupiony w sklepie stacjonarnym, tylko dlatego, że klient się rozmyślił. Niektórzy sprzedawcy umożliwiają zwrot towaru w określonym terminie i pod określonymi warunkami – jednak wynika to z ich polityki sprzedaży, a nie z obowiązków prawnych.

You might be interested:  Jak Sprawdzic Czy Produkt Byl Testowany Na Zwierzetach?

Co nie podlega zwrotowi w Pepco?

Produkty nie podlegające zwrotom

 • biustonosze,
 • biustonosze sportowe,
 • figi,
 • szorty,
 • stringi pakowane pojedynczo,
 • komplety bieliźniane: koszulka i szorty/figi.
 • Czy sprzedawca ma obowiązek przyjąć zwrot towaru?

  Jeżeli konsument dokonał zakupu w stacjonarnym sklepie, to zgodnie z polskim prawem sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu niewadliwego towaru tylko dlatego, że klient się rozmyślił albo rzecz przestała mu się podobać.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.