Jakie Jedzenie Przy Wymiotach?

Najlepiej chłodne, lekko posłodzone lub posolone napoje, które – prócz płynów – dostarczą organizmowi porcję elektrolitów (sód zawarty w soli) i glukozy. Świetnie sprawdzą się zatem domowe, lekkie kompoty, przestudzona herbata czy woda z dodatkiem miodu.

Co podać przy wymiotach?

Dieta przy wymiotach i biegunce jest bardzo ważnym elementem leczenia. Bez względu na ich przyczynę należy stosować dietę łatwostrawną i skutecznie nawadniać organizm.

Co podawać przy wymiotach – płyny:

 • przegotowana woda,
 • niegazowana woda mineralna,
 • napoje elektrolitowe,
 • napar z rumianku,
 • słaba herbata.
 • Co podawać przy wymiotach u dorosłych?

  Doraźna pomoc w przypadku wystąpienia wymiotów

  Doraźnie należy podać duże ilości chłonnych płynów, w szczególności warto zrobić to przy pomocy elektrolitów np. Orsalit. Nie zaleca się spożywać posiłków do godziny po zwymiotowaniu. Należy również ograniczyć w diecie posiłki zawierające duże ilości tłuszczu.

  Co jest dobre na żołądek po wymiotach?

  Po wymiotach, nudnościach i biegunce należy sięgać po lekkostrawne posiłki. W tym czasie warto jeść 3-4 posiłki w ciągu dnia, kleiki, kaszki. Dobrze sprawdza się również ryżanka z tartą marchewką, która świetnie uspokaja podrażniony żołądek.

  Co jeść gdy jest mi niedobrze?

  Unikaj nie tylko tłustych, smażonych czy też pikantnych lub słodkich dań, ale także mleka i jego produktów. Powinny być delikatnie doprawione, by nie były ani mdłe, ani też pozbawione smaku, ale bez drażniących ostrych zapachów. Staraj się jeść potrawy zimne lub lekko ciepłe, bo gorące nasilają wymioty.

  You might be interested:  Ile Kosztuje Jedzenie W Rzymie?

  Co na obiad dla dziecka po wymiotach?

  Jako pierwszy posiłek po wymiotach możesz też wprowadzić rozgniecionego banana czy pszenne pieczywo bez skórki. Po 1–2 dniach, jeśli wymioty całkowicie ustaną, możesz wprowadzić lekkostrawne posiłki na bazie puree warzywnego i chudego mięsa, gotowanego na parze z dodatkiem oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego.

  Co jest dobre na powstrzymanie wymiotów u dziecka?

  Na wymioty u dziecka zaleca się picie chłodnych napojów, a także naparów z ziół oraz wykonywanie okładów na twarz.

  Na rynku dostępne są leki na wymioty w formie:

 • tabletek,
 • drażetek,
 • czopków,
 • kropli.
 • Co podać gdy starsza osoba wymiotuje?

  hioscynę (np. Scopolan), którą można podawać już dorosłym i dzieciom od 6. roku życia zarówno na wymioty pochodzenia błędnikowego, jak i te, których przyczyną jest zatrucie pokarmowe, witaminę B6 (np.

  Jak pozbyć się wymiotów?

  Niektórym pomaga lekko osłodzona czarna herbata, pita małymi łykami. Warto też zaopatrzyć się w glukozę (do nabycia w saszetkach w aptekach). W trakcie torsji należy też ograniczyć lub zaprzestać spożywania posiłków – gdy układ trawienny nie będzie obciążony, łatwiej poradzi sobie z wymiotami.

  Co pomaga na ból żołądka domowe sposoby?

  Domowe sposoby na ból żołądka i mdłości to także zmiana diety. Należy przede wszystkim jeść lekkostrawne dania, wyeliminować tłuste potrawy, gazowane napoje, słodycze czy produkty typu fast-food.

  Ból żołądka – domowe sposoby

  1. korzeń mniszka lekarskiego,
  2. mięta pieprzowa,
  3. krwawnik,
  4. dziurawiec.

  Jak szybko pozbyć się nudności?

  Najpopularniejszym naturalnym lekiem na nudności jest imbir. Można przyjmować go w postaci tabletek, herbatek lub jedząc potrawy, które są nim przyprawione. Napary z rumianku, melisy czy mięty skutecznie łagodzą mdłości. Mają kojące właściwości, które wspomogą właściwe trawienie i uspokoją organizm.

  Co jeść po wymiotach żółcią?

  Możesz jeść 3-4 małe, lekkostrawne posiłki, najlepiej kaszki i kleiki z ryżu, kaszki kukurydzianej, kaszy manny na wodzie. Jeśli wymioty ustąpiły, dodaj do kaszki niewielką ilość przetartej gotowanej marchwi, gotowanego jabłka lub selera.

  You might be interested:  Jak Dodać Produkt Do Katalogu Allegro?

  Co jesc na wymioty w ciąży?

  pić dużo wody, małymi łykami i jeść owoce zawierające wodę (melon, arbuz). jeść produkty lekkostrawne, polecane są banany, ryż, przecier jabłkowy. jeść często i małe porcje – nie dopuścić do bycia głodną lub przejedzoną unikać produktów wysoko przetworzonych i mocno przyprawionych, które mogą wywoływać zgagę

  Czy po wymiotach można pić colę?

  – W przypadku grypy żołądkowej pacjent pijąc colę dostarcza sobie kalorii. Cola jest słodka, a odwodnionemu organizmowi spada cukier. Przy wymiotach ważne jest, aby chory przyjął cokolwiek. Na zatrucia polecamy gastrolit i elektrolity, ale nie każdy jest w stanie je wypić, bo zaraz zwymiotuje.

  Czy można pić mleko przy wymiotach?

  Nie podawaj dziecku w tym czasie mleka, soków oraz napojów gazowanych. Płyny te często podrażniają żołądek i mogą wydłużyć wymioty.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.