Ile Kosztuje Jedzenie W Chorwacji?

Ceny jedzenia w popularnych restauracjach często wahają się w przedziale 50 – 80 kun za posiłek. Dobrym przykładem jest sałatka warzywna, którą kupimy za około 40 – 60 kun. Cena w Dubrowniku lub w wykwintnych restauracjach może być wyższa o minimum 40 procent.

Czy jedzenie w Chorwacji jest drogie?

W stosunku do ubiegłego roku, ceny jedzenia w chorwackich sklepach nieznacznie wzrosły, nie odbiegają on jednak od tych, które znajdziemy w polskich sklepach. Oczywiście prosimy nie zestawiać tych cen z cenami z polskich dyskontów spożywczych.

Ile kosztuje obiad w Chorwacji 2021?

Jeśli dopadnie nas większy głód albo zwyczajnie nie przepadamy za fast foodami, możemy zjeść obiad w chorwackiej restauracji. W średniej jakości lokalach posiłek kosztuje od 50 do 80 kun (33-50 zł). Jako przykład ‘Fakt’ podaje sałatkę w cenie 40-60 kun (25 – 36 zł).

Co ile kosztuje w Chorwacji?

Ceny artykułów spożywczych i napojów w Chorwacji

Produkt Cena w HRK Cena w przeliczeniu na PLN
Mięso mielone (mieszane) 1kg 28,63 HRK około 16,32 zł
Mleko (Meggle) 1l 6,49 HRK około 3,70 zł
Mleko 1L około 4 HRK około 2,28 zł
Monte 160g 8,79 HRK około 5,01 zł
You might be interested:  Ile Zarabia Kucharz Na Statku?

Jak tanio zjeść w Chorwacji?

Ceny jedzenia i obiadów w restauracjach w Chorwacji. Zasada jest jedna – im dalej od linii brzegowej, tym taniej. Najwięcej zapłacimy w knajpach usytuowanych tuż nad samym morzem. Lepsze i zazwyczaj tańsze będą jadłodajnie, w których przesiadują miejscowi lub obiady serwowane u osób, od których wynajmujemy nocleg.

Ile kosztuje Pepsi w Chorwacji?

Ceny w Chorwacji – woda, piwo, wino

Po przeliczeniu na złotówki, półlitrowa Pepsi kosztuje w granicach 3 – 4 zł.

Ile kosztuje Coca Cola w Chorwacji?

Średnia cena coca-coli * (2l) w Chorwacji wynosi 14.00 HRK (w przeliczeniu 8.96 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 HRK (kuna chorwacka) = 0.64 PLN (2022-07-16).

Ile kosztuja lody w Chorwacji 2022?

Deser – lody czy ciasto – to przeciętnie 20 kun (12,40 zł) a filiżanka espresso od 4 kun (2,50) w kawiarni oddalonej od centrum do 7 kun (4,34 zł) w lokalu w pobliżu plaży. W najpopularniejszych, nadmorskich kurortach ceny posiłków są zwykłe o 40 proc. wyższe.

Ile kosztuje woda w Chorwacji?

Ile kosztuje woda mineralna w Chorwacji? Średnia cena wody mineralnej * (1,5l) w Chorwacji wynosi 6.00 HRK (w przeliczeniu 3.78 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 HRK (kuna chorwacka) = 0.6303 PLN (2022-07-31).

Ile pieniędzy do Chorwacji na tydzień?

Najlepiej zabrać tyle, by po przyjeździe do Polski mieć jeszcze za co żyć Niektóre osoby twierdzą, że na tygodniowy pobyt wystarczy 500 kun, na drobne wydatki i zakup pamiątek. Natomiast jeśli zamierzacie się żywić w lokalnych knajpach to trzeba przygotować te 200 kun dziennie na osobę.

Ile kosztuje jajko w Chorwacji?

Średnia cena jajek * (10 sztuk) w Chorwacji wynosi 14.99 HRK (w przeliczeniu 9.49 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 HRK (kuna chorwacka) = 0.6332 PLN (2022-07-22).

Ile kosztuje wyjazd do Chorwacji na tydzień?

Z danych statystycznych wynika, że niemal 1/4 polskich turystów spędza urlop w Chorwacji. Urlopowicze, którzy we dwójkę chcą dotrzeć na Bałkany własnym samochodem i nocować w prywatnym domu, a także samodzielnie przygotowywać posiłki, za tygodniowy pobyt zapłacą około 4000 – 5000 zł.

You might be interested:  Jak Liczyć Sobie Kalorie?

Co dobrego można zjeść w Chorwacji?

 • Burek. Burek nie jest chorwacką potrawą.
 • Dorada z grilla (Orada sa žara) Najsmaczniejsza ryba jaką spożywaliśmy w Chorwacji, a dokładniej na Starym Mieście w Dubrowniku.
 • Makrela z grilla (Skuša sa žara)
 • Owoce morza.
 • Homary.
 • Langusty.
 • Pršut (suszona szynka)
 • Paški sir (ser z wyspy Pag)
 • Gdzie dobrze zjeść w drodze do Chorwacji?

  Możesz spróbować w Csorna, małe miasteczko, my tam robimy zakupy knajpki też są tyle że w centrum czasem trudno o parking. No to kicha, bo jedziemy przez Austrię, gdzie mamy zarezerwowane noclegi koło Graz. W takim razie liczę na pomoc osób co jadły w samej Bratysławie, w miejscu gdzie nie trzeba za bardzo kluczyć.

  Ile kosztuje marlboro w Chorwacji?

  Rothmansy to koszt 28 HRK. Droższe są Chesterfieldy za które płaci się 29 HRK. Lepsze papierosy takie jak Marlboro to koszt 34 HRK. Tyle samo płaci się za papierosy Davidoff.

  Co warto zjeść w Chorwacji?

  Na wybrzeżu Chorwacji króluje kuchnia śródziemnomorska. Oznacza to duży wybór prostych dań z ryb i owoców morza oraz świeżych sezonowych warzyw. Wszystko przyprawione ziołami o wyjątkowym aromacie, oliwą i serami. Jest też wybór dań mięsnych: z drobiu, jagnięciny, cielęciny i wołowiny.

  Ile kosztuje woda w Chorwacji?

  Ile kosztuje woda mineralna w Chorwacji? Średnia cena wody mineralnej * (1,5l) w Chorwacji wynosi 6.00 HRK (w przeliczeniu 3.78 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 HRK (kuna chorwacka) = 0.6303 PLN (2022-07-31).

  Ile kosztuje wódka w Chorwacji?

  Średnia cena wódki * (0,5l) w Chorwacji wynosi 70.00 HRK (w przeliczeniu 44.12 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 HRK (kuna chorwacka) = 0.6303 PLN (2022-07-29).

  Dlaczego woda w Chorwacji jest droga?

  Rodowici mieszkańcy tego kraju są zdania, że kupowanie w *Chorwacji *wody butelkowanej jest zbędnym kosztem. Woda z kranu jest tam bowiem czysta i w pełni zdatna do picia, nawet bez specjalnego filtrowania. Nie warto więc wydawać na nią pieniędzy w sklepie. Zobacz na własne oczy jak wygląda raj na Ziemi!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.