Trwałość produktu zależy od czasu i wielokrotności pasteryzacji. Czas dostosowuję do wielkości słoików: słoje o poj. 600 ml gotuję wraz zawartością 3-krotnie: 60 minut przy pierwszej pasteryzacji, 40 minut przy drugiej, a 30 minut przy trzeciej.
Contents
- 1 Jak się Wekuje mięso w słoikach?
- 2 Ile może stać mięso w słoiku?
- 3 W jakiej temperaturze pasteryzować słoiki z mięsem?
- 4 Ile mogą stać zawekowane słoiki?
- 5 Jak zrobić mielonkę w słoiku?
- 6 Jakie mięso można pasteryzować?
- 7 Jak długo pasteryzować gulasz w słoiku?
- 8 W jakiej temperaturze pasteryzować słoiki z mięsem w piekarniku?
- 9 W jakiej temperaturze pasteryzować słoiki w piekarniku?
- 10 Ile czasu pasteryzować mięso w piekarniku?
- 11 Jak długo może stać kompot?
- 12 Ile może stać fasolka po bretońsku w słoiku?
- 13 Czy przetwory można trzymac w domu?
- 14 Jak zrobić gulasz w słoikach?
- 15 Jak zrobić pulpety w słoiki?
- 16 Jak zawekować bigos w słoiku?
- 17 Jak się robi weki?
Jak się Wekuje mięso w słoikach?
Jeśli do słoików włożyliśmy gorące mięso, wlewamy gorącą wodę, jeżeli zaś było chłodne, wlewamy zimną. Całość przykrywamy i gotujemy przez wskazaną ilość czasu, zależną od wielkości słoików. Po tym czasie wyjmujemy słoiki i studzimy je. Po upływie doby powtarzamy proces i odpowiednio zmniejszamy czas gotowania.
Ile może stać mięso w słoiku?
Pierwsza pasteryzacja daje nam trwałość produktu do 1 miesiąca, przy konieczności przechowywania w temperaturze poniżej 10ºC, druga przedłuża nam trwałość do 6 miesięcy, nadal w niskich temperaturach, a trzecia 6 miesięcy nawet bez chłodzenia.”
W jakiej temperaturze pasteryzować słoiki z mięsem?
Dokładnie zakręcić słoiki układać w zimnym piekarniku na blaszce w odstępach, nie dopuszczając by się ze sobą stykały. ustawić temp. 130 stopni, grzanie góra-dół i pasteryzować 60 minut lub tyle ile zaleca przepis.
Ile mogą stać zawekowane słoiki?
Ile czasu mogą stać przetwory? Zaleca się, aby słoiki na weki opróżnić w przeciągu roku od ich przygotowania. Dotyczy to zarówno dżemów czy konfitur, jak i kompotów oraz ogórków.
Jak zrobić mielonkę w słoiku?
Pysznie i wygodnie. Tłusty boczek dodaje się, aby mielonka nie była sucha.
Mielonka w słoiku, z galaretką
- Mięso mielimy w maszynce.
- Do mięsa dodajemy wszystkie składniki i wyrabiamy rękoma 5 minut.
- Masę mięsną wkładamy do słoików, do 3/4 ich wysokości.
- Słoiczki zakręcamy i ustawiamy w garnku, wyłożonym ściereczką.
Jakie mięso można pasteryzować?
Jakie mięso nadaje się do wekowania
Wszystko zależy tak naprawdę od tego, co naprawdę lubisz. Możesz pokroić wołowinę lub wieprzowinę w kawałki, podsmażyć razem z ulubionymi przyprawami i zalać w słoiku gorącym bulionem. Jeśli zostały Ci kawałki pieczeni w sosie własnym– zawekuj ją!
Jak długo pasteryzować gulasz w słoiku?
Pasteryzacji należy poddać również przetwory mięsne, takie jak pasztet, gulasz czy konserwy. Słoiki z mięsnymi przetworami pasteryzuj od 30 do 60 minut, licząc od zagotowania się wody w garnku lub nagrzania się piekarnika.
W jakiej temperaturze pasteryzować słoiki z mięsem w piekarniku?
Pasteryzacja mięsa w piekarniku
Proces powinien trwać 3 dni. Pierwszego dnia 60 minut, drugiego 40 minut, a trzeciego 30 minut. Włóż słoiki do chłodnego piekarnika, ustawiając temperaturę 130 stopni Celsjusza. Mięso w słoikach pasteryzowane w piekarniku zachowa świeżość do 6 miesięcy, bez konieczności chłodzenia.
W jakiej temperaturze pasteryzować słoiki w piekarniku?
Układając słoiki, zawsze pilnuj, aby się nie stykały ani nie dotykały żadnej ze ścian piekarnika. Pamiętaj również, aby ustawić je wieczkiem do góry. W przypadku pasteryzacji w piekarniku temperatura powinna wynosić 120-130 stopni.
Ile czasu pasteryzować mięso w piekarniku?
Cały proces powinien trwać ok. 30 minut (w przypadku pasteryzowania w piekarniku z termoobiegiem 20 minut), ale czas ten należy liczyć od momentu, kiedy w komorze zapanuje docelowa temperatura.
Jak długo może stać kompot?
Zaprawy (marynaty, kompoty, dżemy) – najlepiej spożyć w ciągu 12 miesięcy od daty ich przyrządzenia. Po tym czasie mogą stracić walory smakowe lub ładny kolor. Suszone warzywa i owoce – należy przechowywać w spiżarni maksymalnie rok.
Ile może stać fasolka po bretońsku w słoiku?
3-4 dni. Można zamrozić i przechowywać zamrożoną do 3-mcy. Można w końcu zawekować, czyli po ugotowaniu kiedy fasolka po bretońsku jest bardzo gorąca, przekładamy ją do czystych słoików, natychmiast zakręcamy i odwracamy do góry dnem, przykrywamy ręcznikiem i pozostawiamy do całkowitego wystygnięcia.
Czy przetwory można trzymac w domu?
W piwnicy szczególnie dobrze przechowają się marynaty z warzyw i kiszonki, które wymagają niższych temperatur. W nieco wyższej temperaturze możemy natomiast przechować przetwory z dodatkiem cukru, jak np. dżemy czy kompoty. Wystarczy tu spiżarnia, a nawet szafki kuchenne – pod warunkiem, że są odpowiednio wentylowane.
Jak zrobić gulasz w słoikach?
- Mięso pokroić w kostkę o boku 3 cm.
- Na patelni rozgrzać tłuszcz i zeszklić cebulę.
- Dodać paprykę w proszku i 1 łyżkę wody, wymieszać z cebulą.
- W tym czasie drobno pokroić strąki papryki.
- Pomidory obrać ze skórki i podzielić na ćwiartki.
- Wszystko przykryć i dusić jeszcze 20 minut.
- Słoiki umyć i wyparzyć.
Jak zrobić pulpety w słoiki?
Mięso wymieszać z bułka, jajkami, przeciśniętym przez praskę czosnkiem i posiekaną natką, doprawić solą i pieprzem. Dokładnie wymieszać i z masy uformować kulki, otoczyć je w mące i usmażyć. Składniki zalewy zagotować i gorącym płynem zalać ułożone w czystych słoikach klopsy. Szczelnie zakręcić i pasteryzować 25 minut.
Jak zawekować bigos w słoiku?
Wystarczy, że po ugotowaniu potrawy oraz jej ostygnięciu, przełożymy bigos do czystych i osuszonych słoików. Następnie słoiki zakręcamy i ustawiamy na blasze piekarnika do góry dnem. Następnie wekujemy je przez około 20 do 30 minut w temperaturze 100 stopni.
Jak się robi weki?
Wekowanie słoików wykonuje się w temperaturze 75 – 100 stopni. Pasteryzacja dżemu, kompotu czy innych przetworów polega na rozgrzaniu zamkniętych słoików. Pod wpływem temperatury powietrze uwypukla wieczka słoików, a następnie w czasie studzenia wciąga je do środka.