Jak Fotografować Jedzenie?

Podsumowując: fotografując jedzenie, korzystaj z okna, które znajduje się pod kątem ok. 90 stopni w stosunku do aparatu, posługuj się płaszczyznami odbijającymi takimi jak blendy czy zwykłe kartki papieru. Przyda się też lusterko, którym doświetlisz detale.

Jak robić dobre zdjęcia jedzenia na insta?

Nie używaj wbudowanych lamp błyskowych: po prostu postaw danie przy oknie, najlepiej z białą fi ranką lub prześwitującą zasłoną. Szukając innych ujęć, obracaj danie tak, by światło oświetlało je z boku.

Jak fotografować jedzenie książka?

Co robić?

 1. Ujęcia ze smakiem: Kulisy fotografii kulinarnej i stylizacji dań autorstwa Helene Dujardin.
 2. Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła Nicole Young.
 3. Fotografia kulinarna dla blogerów Matt Armendariz.

Jak robić zdjęcia tortu?

Eksperymentuj z kątem

Nie ma jednego dobrego kąta, pod którym robi się zdjęcia kulinarne. Najbardziej standardowy jest kąt 45 stopni, ale w przypadku np. zdobionych ciast nie sprawdzi się zbyt dobrze. Wtedy lepiej pomyśleć o kącie 90 stopni, czyli centralnie nad fotografowanym obiektem.

Na czym polega fotografia kulinarna?

Fotografia kulinarna to moc dodatków

Talerze, szmatki, sztućce — bez tego się nie obejdzie. Tak samo, jak modelka do sesji modowej potrzebuje ciekawych ubrań, tak samo jedzenie będzie wymagało odpowiedniej oprawy.

You might be interested:  Ujemne Kalorie Co To?

Jak robić zdjęcia z blendą?

Blenda do studia fotograficznego

Przede wszystkim można ustawić aparat na autowyzwalacz i samemu przytrzymać blendę, wybrać model wolnostojący, którego nie trzeba trzymać lub wyposażyć się w statyw do blendy, który pozwoli ustawić ją w odpowiedniej pozycji.

Jak robić zdjęcia pizzy?

Jedną z podstawowych zasad kompozycji w fotografii kulinarnej jest zasada trójpodziału. Polega ona na podzieleniu obrazu na trzy równe części zarówno w poziomie jak i w pionie za pomocą prostych linii. Przecięcie tych linii to tzw. mocne punkty kadru i właśnie w nich warto jest umieszczać fotografowaną potrawę.

Jak zrobić zdjęcie drinka?

Jak zrobić zdjęcia drinków? Sesja arbuzowa krok po kroku.

 1. Krok 1: Koncepcja. Pomysł na zdjęcia drinków był taki: letnia, wesoła stylizacja z orzeźwiającym napojem.
 2. Krok 3: Dobre światło do zdjęć
 3. Krok 5: Ustawiamy kompozycję na sucho.
 4. Krok 6: Nie poprzestawaj na jednym zdjęciu!
 5. Krok 7: Selekcja i obróbka!

Jak fotografować tort na weselu?

Program wesela: jak fotografować tort? Jeśli wasz tort ‘tradycyjnie’ udekorowany jest płonącymi racami, z pewnością obsługa zadba o to, by wjechał na salę w absolutnych ciemnościach (dramat). Doświadczalnie stwierdziłem, że ISO 1600 i przysłona f/2–2.8 wystarcza, by prawidłowo naświetlić zdjęcie w takich warunkach.

Jaka lampa do zdjęć kulinarnych?

Do fotografii kulinarnej polecam Wam żarówki o temperaturze światła dziennego czyli 5400-5600 K. Dają one neutralne białe światło, dlatego łatwiej będzie Wam ocenić wygląd potrawy i rozkład świateł oraz cieni jeszcze przed zrobieniem zdjęcia.

Jak zrobić tło do fotografii kulinarnej?

Pasta strukturalna, którą możecie kupić w sklepie dla plastyków czy z akcesoriami do decoupage. Jest wygodna w użyciu, bo nie trzeba jej gruntować. Wybieram zazwyczaj te duże słoiki po 300 ml i starczają mi one na 1-2 tła, zależnie jak grubą warstwę nakładam.

You might be interested:  Jaggera Jedzenie Co To?

Jaki aparat do robienia zdjęć jedzenia?

Do fotografii kulinarnej świetnie nadaje się lustrzanka Nikon D5300 + 18-105 VR. Nie jesteś przekonany do tego wyboru? Sprawdź zatem nasz artykuł: Nikon czy Canon – który aparat wybrać. Bezlusterkowiec – aparaty bezlusterkowe cechują się przede wszystkim o wiele mniejszymi rozmiarami w porównaniu do lustrzanek.

Jak robić zdjęcia jedzenia iphonem?

Ja swoje zdjęcia robię telefonem (w tym momencie iphone 8 plus) i obrabiam je w darmowej aplikacji snapseed. Zrobienie zdjęcia telefonem jest szybkie, aplikacja bardzo intuicyjna. Wystarczy pobawić się nią 15 minut, żeby poznać najważniejsze opcje.

Co jest potrzebne do fotografii produktowej?

Potrzebne nam będą:

 • Przedmiot, który chcemy sfotografować,
 • Tło,
 • Statyw,
 • Aparat lub smartfon,
 • Lampa błyskowa lub inne źródło oświetlenia,
 • Głowa pełna pomysłów
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.