Jak Reklamować Produkt Na Aliexpress?

Otwieranie sporu (open dispute) na Aliexpress. Wchodząc w zakładkę „moje zamówienia”, wyświetlą się wszystkie zamówienia, jakich do tej pory dokonaliśmy. Klikamy w wybrane zamówienie, a następnie w „otwórz spór”.

Jak zgłosić sprzedawcę na AliExpress?

Reklamacja na AliExpress: „Otworzenie sporu” jest po prostu złożeniem reklamacji do administratorów serwisu. W ramach sporu, kupujący wypełnia formularz w którym podaje powód jego złożenia, opisuje uszkodzenia lub braki, może również dołączyć zdjęcia.

Jak ubiegac się o zwrot pieniedzy na AliExpress?

Wchodzimy na naszym koncie w zakładkę “moje zamówienia”, odnajdujemy właściwe zamówienie i wybieramy opcję „otwórz spór”. Musimy zaznaczyć czy żądamy zwrotu pieniędzy czy chcemy zwrócić towar. Należy wypełnić formularz, w którym ponownie wybieramy opcję czego oczekujemy oraz zaznaczamy, że nie otrzymaliśmy paczki.

Czy na AliExpress jest gwarancja?

Oficjalnie, gwarancja jest oferowana na 2 lata przy większości produktów dla obywateli UE. W niektórych przypadkach jest dostępna zaawansowana ochrona kupujących, wydłużająca okres gwarancyjny o rok. Gwarancję w przypadku telefonów i innych sprzętów, głównie elektronicznych, oferuje Allianz.

You might be interested:  Jak Obcinać Kalorie Na Redukcji?

Ile kosztuje zwrot na AliExpress?

Możesz skorzystać z bezpłatnej usługi zwrotu dla każdego produktu oznaczonego Free Return. Nie ma znaczenia jaka była wybrana metoda wysyłki przy składaniu zamówienia. Przedmiot powinien być w nienaruszonym stanie a zwrot musi nastąpić w ciągu 15 dni od otrzymania paczki.

Co zrobić gdy sprzedawca nie wysłał towaru Aliexpress?

Co robić, gdy na Aliexpress sprzedawca nie wysłał towaru?

Najważniejsze zasady programu to:

  1. 60 dni ochrony po zakupie,
  2. możliwość zgłoszenia braku towaru albo wady,
  3. rozpatrywanie wniosków na korzyść kupującego.

Jak zamowic coś z Aliexpress do paczkomatu?

Jak zamówić do Paczkomatu na AliExpress? Klikając na Paczkomat Inpost pojawi się najbliższy adres paczkomatu, bazując na Twoim domyślnym adresie podanym na koncie Aliexpress (adres dostawy dodasz tutaj). Aby zmienić adres paczkomatu należy kliknąć View on map / Pokaż na mapie, wybrać dany punkt i potwierdzić.

Czy jeśli anuluje zamówienie na AliExpress to zwrócą mi pieniądze?

Kiedy otrzymasz zwrot od AliExpress po anulowaniu zamówienia

Aby to zrobić, wystarczy kliknąć przycisk „Anuluj zamówienie”, wskazując przyczynę. Jeśli sprzedawca potwierdzi anulowanie zamówienia w ciągu 24 godzin, transakcja zostanie zamknięta, a otrzymasz pełny zwrot pieniędzy w ciągu 3-20 dni roboczych.

Jak nadac zwrot do Chin?

Wystarczy skorzystać z firmy, tzw. brokera kurierskiego. To firma, która pośredniczy pomiędzy nadawcą paczki i przewoźnikiem. Dzięki tym firmom możesz wysłać tanio przesyłkę nawet do Chin!

Czy da się anulować zamówienie na AliExpress?

Jeśli zamówienie nie zostało opłacone, to anulowanie nastąpi automatycznie po wyborze powodu. Aby anulować zamówienie wystarczy na liście zamówień znaleźć produkt i kliknąć „Cancel Order” (anulować zamówienie można także wchodząc w View Detail a następnie wybierając Cancel Order).

Czy na AliExpress można otrzymać fakturę?

Dokonując zakupu z AliExpress należy pamiętać aby uzyskać odpowiedni dokument za pomocą którego możliwe będzie ujęcie kosztu w ewidencji podatkowej. Takim dokumentem jest oczywiście faktura jak również rachunek wystawiany przez sprzedawcę, który zawiera dane firmowe nabywcy.

You might be interested:  Kiedy Ważyć Jedzenie?

Ile kosztuje zwrot towaru do Chin?

Zwrot towaru. Nadanie listu poleconego do Chin, a w sumie to małej paczki, to koszt 27 zł.

Ile trwa ochrona na AliExpress?

Produkty objęte tą możliwością są specjalnie oznakowane, na skorzystanie z tej możliwości mamy 15 dni od otrzymania towaru. Koszty zwrotu do magazynu ponosi kupujący.

Jak otworzyć spór na AliExpress po 15 dniach?

Zalecenia dotyczące sporów na AliExpress

Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na czas ochrony każdego produktu, ponieważ jeśli przesyłka oznaczona jest jako „dostarczona”, to za 15 dni zamówienie zostanie zamknięte i możliwe, że gdy będziesz chciał otworzyć spór, to nie będziesz mógł tego zrobić.

Co zrobić żeby nie przychodziły maile z AliExpress?

Kliknij niebieski przycisk „Preferencje”, który znajduje się w lewym górnym module. Zaznacz opcję „Blokuj informacje o nowościach i ofertach od operatora”.

Jak założyć spór na Aliexpres?

Rozpoczęcie sporu na Aliexpress zaczynamy od wejścia w swoje zamówienia “My Orders” a następnie wybranie zamówienia poprzez kliknięcie w opcję “Open Dispute”.

Czy na AliExpress mogą oszukać?

Zakupy na Aliexpress są bardzo bezpieczne. Po pierwsze, ze względu na możliwość uzyskania wspomnianego wcześniej zwrotu kosztów. Po drugie, dlatego że mamy możliwość śledzenia przesyłki.

Ile trwa ochrona na AliExpress?

Produkty objęte tą możliwością są specjalnie oznakowane, na skorzystanie z tej możliwości mamy 15 dni od otrzymania towaru. Koszty zwrotu do magazynu ponosi kupujący.

Leave a Reply

Your email address will not be published.