Jakie Króliki Hodować Na Mięso?

Rasy te często nazywane są brojlerowymi, a przy wyborze do produkcji mięsnej górują nad rasami dużymi. W Polsce do najpopularniejszych ras średnich należą: rasa nowozelandzka, kalifornijska, termondzka, biała duńska oraz rasa rodzima królik popielniański biały.

Ile powinien ważyć królik do uboju?

Najmniej wskazany jest ubój królików mieszańców przy masie ciała około 2,5 kg. Tuszki takich królików są bowiem chude, słabo umięśnione, a wydajność rzeźna jest niska i waha się w granicach 51–52 proc. Wraz ze wzrostem masy ciała królików, np. do ponad 3 kg, ich wydajność rzeźna zwiększa się do 54–55 proc.

Jakie są ceny królików do hodowli?

Cena jednego królika do hodowli waha się od 30 zł do nawet 150 zł. Myśmy kupili 4 sztuki mieszańców, każdy po 30 zł, więc nasz początkowy koszt nie był wysoki: za dobrze odchowane, zdrowe króliki zapłaciliśmy dokładnie 120 zł.

Czy oplaca się hodować króliki?

Jeśli w gospodarstwie są już pomieszczenia, które można wykorzystać do chowu królików i rolnik dysponuje paszami, to hodowla może być opłacalna. Możliwy jest miesięczny przychód około dwóch tysięcy złotych, jeśli stado liczy 200 samic.

You might be interested:  Jak Czytać Kalorie?

Jak hodować króliki?

Hodowla królików ukierunkowana na produkcję mięsa nie ma szczególnych zasad, jeśli chodzi o stosowanie ściółki i częstotliwości jej wymiany. Natomiast przy chowie futerkowym należy zapewnić zwierzętom jak najczystsze klatki, a najlepiej postawić na utrzymanie bezściółkowe. Młode wraz z matką utrzymywane na kratkach.

Ile rośnie królik do zabicia?

Króliki ras średnich posiadają wydajność rzeźną około 60%. Ubojowa masa ciała to 2,5-3,0 kg i w zależności od intensywności żywienia osiągają ją nawet w 3-4 miesiące.

W jakim wieku bić króliki?

Króliki ras średnich powinny być ubijane w wieku 4-5 miesięcy, przy wadze 2,8 – 3,5 kg. Po tym okresie przyrosty wagowe są coraz mniejsze, a i mięso staje się łykowate i charakteryzuje się specyficznym zapachem.

Ile kosztuje królik miniaturka?

Miniaturowe króliki nie należą do drogich. By kupić królika miniaturkę trzeba liczyć się z ceną od 30 do 150 zł. Chociaż cena królika teddy może wynieść powyżej 200 zł.

Ile kosztuje królik miniaturka z hodowli?

W sklepach zoologicznych bardzo popularna jest miniaturka królika. Cena tego zwierzaka wynosi ok. 50 zł, choć w zależności od rasy może sięgać nawet do 150 zł.

Jak zarabiać na królikach?

Jak zarobić na królikach

żywca, jest skupowany przez fundację po 6 zł. To opłacalna cena. Aby rolnik mógł odczuć większy zysk, jego stado musi liczyć minimum 100 matek. Dietetyczne i zdrowe mięso królicze jest sprzedawane w polskich sklepach i eksportowane na Zachód.

Czy królik załatwia się do kuwety?

Zdrowy królik wydala od 300 do 350 bobków dziennie, co czyni utrzymanie czystości w klatce nie lada wyzwaniem. Na szczęście królika można łatwo nauczyć korzystania z kuwety. W rzeczywistości króliki są bardzo czystymi zwierzętami, które nie lubią brudzić swojego legowiska i dążą do czystości.

You might be interested:  Jak Zawijać Mięso Do Pieczenia W Folię Aluminiową?

Czy królik może być w trocinach?

Do produkcji pele-tu najczęściej wykorzystywana jest sosna. O ile trociny sosnowe dla królików są niebezpieczne, o tyle sosnowy żwirek nie stanowi żadnego zagrożenia. Te pierwsze zawierają fenole, które wywołać mogą alergię, a nawet uszkodzić układ oddechowy bądź wątrobę.

Co jest potrzebne do hodowli królika?

Za akcesoria niezbędne do wyposażenia klatki dla królika uważa się poidełko na wodę, paśnik na siano i miseczkę na pokarm. Warto kupić również kuwetę, do której królik będzie się załatwiał, chyba że wystarczy nam chłonna wyściółka. Istotne jest wyposażenie klatki w domek.

Co potrzebne dla królika miniaturki?

Królik miniaturka – jak o niego dbać?

 • Podstawowym wyposażeniem klatki są miski na pokarm, paśnik na siano, poidło oraz domek. Króliki nie biegają w kołowrotku, więc jest on zbędny.
 • Niezbędnym składnikiem króliczej diety jest kora drzew i siano.
 • Smacznym i zdrowym urozmaiceniem codziennych posiłków będą warzywa i owoce.
 • Jak długo trwa tucz królików?

  Ż jak żywienie

  Okres tuczu królika trwa ok. 11-12 tygodni, licząc od wykotu. Zwierzęta osiągają wówczas wagę ok. 3 kg.

  Ile powinien ważyć królik miniaturka Teddy?

  Królik karzełek (Teddy, karzełek perski pluszowy) – może ważyć od 800 do 1700 g. Karzełek ma dosyć długą, grubą i gęstą sierść, stosunkowo łatwą w pielęgnacji. Królik angorski – to jedna z najstarszych ras wśród królików miniaturek.

  Ile waży królik miniaturka?

  W zależności od rasy: gładkowłosy – między 800 a 1200 g. lew – między 800 a 1200 g. Mini Lop – między 1500 a 2000 g.

  Ile ważą króliki miniaturki?

  Może ważyć od 1,1 do 1,5 kg.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.